top of page

מרכז לתרפיית ראייה ועדשות מגע

האם עדשות המגע שלכם נוחות?

האם אתם רואים טוב יותר עם המשקפיים מאשר עם העדשות?

לגדליה שינדלר ניסיון בהתאמת המגוון הרחב ביותר של עדשות המגע. יש לו ניסיון עם ההתאמות המסובכות ביותר, מעבודתו בבית החולים "רויאל פרי" בלונדון, והוא מתמחה במציאת פתרונות לבעיות בעדשות מגע במקום בו אחרים נכשלו. יש פתרון עבור כמעט כל אחד, ללא הגבלות של אסטיגמציה חמורה וכדומה. אז אם נאמר לכם שאתם לא מתאימים להרכבת עדשות מגע, בואו לשינדלר אינסייט לחוות דעת שניה! 

בשינדלר אינסייט תצפו לשירות עדשות מגע מקצועי, הכולל מיפוי קרנית עם התוכנה המתקדמת ביותר הקיימת בשוק, והכי חשוב, מישהו תמיד יהיה מוכן להקדיש זמן והתחשבות לכל צרכי עדשות המגע שלכם, ללא הסכמים קמעונאים וללא התחייבות לספק מסויים אלא שימוש בכל האפשרויות המצויות בשוק, כולל עדשות רכות, קשות וסקלרליות בהתאמה אישית.

גדליה מאוד מעוניין באיך 2 העיניים עובדות יחד ומעריך זאת בכל התאמה של עדשות מגע, מה שמבטיח ראיה נוחה ויציבה לכל פציינט. הוא שמח למצוא פתרונות לאנשים ב"גיל המעבר" אשר מתקשים בקריאה עם עדשות מגע.

בעבר, גדליה החזיק במשרת הוראה במכללה אקדמית הדסה בירושלים, אחד משני המוסדות המכשיר אופטומטריסטים בישראל. הוא הדריך ובחן סטודנטים בשנה השלישית בטכניקות התאמה לעדשות מגע, והנחה סטודנטים בשנה הרביעית להתאים עדשות על ציבור הרחב במרפאות המכללה.

אורתו-קיי ושליטה במיופיה (קוצר ראיה)

מה זה אורתו-קיי?

אורתוקרטולוגיה או אורתו-קיי, היא טכניקה להשטחת מרכז הקרנית בעזרת עדשות מגע בהתאמה אישית המורכבות במהלך הלילה וגורמות לנדידת התאים בקרנית כלפי חוץ. עדשות אלה מיוצרות בפירוט על פי צורת הקרנית הנמדדת ע"י מכשיר מיפוי הקרנית העדכני ביותר שלנו, המשתמש בתוכנה המתקדמת ביותר בשוק. לאחר כמה לילות ההרכבה הראשונים, אפקט ההשטחה נמשך במהלך היום, ומאפשר ראיה ברורה במשך היום.

האם זה בטוח?

באופן כללי, הרכבת עדשות מגע במשך הלילה לא מומלצת כיוון ששכיחות דלקות עיניים כתוצאה מכך עולה בהרבה. בכל אופן, את עדשות האורתו-קיי מסירים בבוקר ומאפשרים לעין להתאושש במהלך היום. משום כך הסיכון לדלקת בעין מינימלי, והעין לעיתים קרובות נראית בריאה יותר מאשר אם הייתם מרכיבים אותן במשך כל היום.

האם ההשפעה נמשכת?

במידה ומפסיקים להרכיב את העדשות, הקרנית חוזרת במהרה למצבה הטבעי, מה שאומר שהאפקט הפיך (בניגוד לניתוח לייזר).

אורתו-קיי ושליטה במיופיה

בכל רחבי העולם, מדענים מנסים למצוא פתרונות על מנת להאט את התקדמות קוצר הראיה (מיופיה). ישנן ראיות משכנעות מאוד בכך שעדשות אורתו-קיי לא רק משנות את צורת הקרנית, אלא גם תורמות בהאטה של גדילת העין בחמישים אחוזים ויותר! זו אחת מההתפתחויות המלהיבות ביותר בהיסטוריה בתחום השליטה במיופיה. זה אומר שאם תרכיבו עדשות אורתו-קיי במשך 5 שנים ואז תפסיקו להרכיב אותן, העיניים שלכם יהיו הרבה פחות מיופיות (קצרות ראיה) מאשר אם הייתם מרכיבים משקפיים באותה תקופת זמן. קיימות ראיות על סוגים מסויימים של עדשות מגע רכות מולטיפוקליות (רב מוקדיות) היכולות להאט התקדמות מיופיה גם כן, אך ראיות אלו פחות משכנעות.

התאמת אורתו-קיי

התאמת עדשות אורתו-קיי דורשת מספר מפגשים על מנת להתחיל, אך ברגע שתתחילו להרכיב אותן תצטרכו רק בדיקות מעקב דו-שנתיות או שנתיות. ישנה פגישת התאמה ראשונית, בה נבדקים המרשם, בריאות העין וטופוגרפית הקרנית. ברגע שהעדשות מוזמנות מהמפעל, תודרכו כיצד להרכיב ולהסיר את העדשות ותצטרכו להגיע לבדיקה נוספת בבוקר לאחר ההרכבה הראשונה. במקרים מסויימים תצטרכו להגיע לבדיקות מעקב לאחר שבוע, שבועיים ושלושה חודשים.

קרטוקונוס

קרטוקונוס הוא מצב יחסית נפוץ בו כתוצאה מחולשה בקרנית (עדשת המיקוד המרכזית בקדמת העין), הקרנית בולטת החוצה. מצב זה גורם לעיוותים בראיה אשר לעיתים קרובות לא ניתן לשפר באופן משביע רצון באמצעות משקפיים (בעלות עדשות ספריות או צילינדריות). ברוב המקרים עדשות מגע מספקות חדות ראיה טובה בהרבה.

קרטוקונוס יכול להופיע במגוון רחב של צורות, וקיימים עיצובים שונים של עדשות מגע המספקים טיפול לכל סוגי הקרטוקונוס. החל מעדשות מגע רכות בהתאמה אישית למקרים מתונים ועד עדשות מגע קשות בקוטרים שונים, כולל עדשות מגע גדולות סקלרליות.

גדליה ינסה למצוא את הפתרון הטוב ביותר, מבחינת הראיה, הנוחות ובריאות העין, עבור כל פציינט. הוא יעזר בעשר שנות ניסיון בהתאמת עדשות מגע בלונדון למאות פציינטים בעלי קרטוקונוס, ובטכנולוגית מיפוי הקרנית החדשנית ביותר. 

bottom of page