top of page

מרכז לתרפיית ראייה ועדשות מגע

על גדליה שינדלר BSc (Hons) MCOptom

גדליה שינדלר עשה עליה מלונדון, בריטניה, בקיץ 2015. הוא סיים את לימודיו במחלקת האופטומטריה היוקרתית של אוניברסיטת סיטי בלונדון בשנת 2005 ומיד אח"כ קיבל משרת מתלמד במילטון אייקר, קליניקה אופטומטרית בעיר המפסטד שבלונדון. הוא נבחר לחבר במכללה לאופטומטריסטים בינואר 2007, הפך לחבר מורשה באגודה הבריטית לאופטומטריה התנהגותית (BABO) במרץ 2011, וכן, הפך לחבר בקרן תכנית השלוחה האופטומטרית (OEPfׂ). הוא גם חבר באיגוד עדשות המגע הבריטי (BCLA).

עדשות מגע

למילטון אייקר יש יחסים קרובים עם בית החולים רויאל פרי המקומי ומתחילת ההעסקה במקום גדליה היה מעורב באופטומטריה ברמה גבוהה, במיוחד עם עדשות מגע. הוא הודרך ע"י דיויד האריסברג, אשר התאים עדשות מגע מיוחדות בבית החולים במשך 30 שנה, ובמהרה שלח לגדליה מקרים לטיפול. למעשה, לדיויד היו תורים לחודשיים מראש, כך שאם היה פציינט עם בעיה דחופה הוא היה נשלח לעיתים קרובות לראות את גדליה, ולכן כמות גדולה של המקרים הראשונים שלו כללו פתרון בעיות מורכבות. כאשר המעריכה החיצונית שלו הגיעה להערכה הראשונה לאחר 3 חודשים בקליניקה, היא הודיעה שהוא כבר הגיע למכסת עדשות המגע לכל השנה כולה! לאחר 5 שנים של עבודה במילטון, גדליה קיבל את האחריות היוקרתית לחלוקת עבודה עם דיויד בבית החולים בקליניקה לעדשות מגע, אשר שיקפה את התקדמותו בהתאמה של המגוון הרחב ביותר של עדשות המגע הקיימות, בעיקר למחלת קרנית הנקראת קרטוקונוס. הוא המשיך בעיסוק זה עד שעשה עליה.

לפני שעשה עליה, גדליה קיבל משרת הוראה במכללה האקדמית הדסה בירושלים, אחד משני המוסדות להשכלה גבוהה המכשירים אופטומטריסטים בישראל. הוא הנחה סטודנטים בשנה שלישית ורביעית בלימודיהם בהתאמת עדשות מגע עד ינואר 2019.

אופטומטריה התנהגותית\תרפיית ראייה

מיד לאחר הכשרתו גדליה התעניין בתחום המחקר המרתק של אופטומטריה התנהגותית; הוא גילה שהאופטומטריה ה"קלאסית" לא מספקת תשובות להרבה מהצרכים של המטופלים שלו. הוא השתתף לראשונה בקורס באגודה הבריטית לאופטומטריה התנהגותית (BABO) בשנת 2009 ומאז לא הביט לאחור. עד שנת 2011 הוא הפך לחבר מורשה באגודה, לאחר שלמד תחת האופטומטריסטים ההתנהגותיים המוערכים, פול אדלר וקית' הולנד המנוח. הוא המשיך להשתתף בקורסים (בד"כ פעמיים בשנה) של אופטומטריסטים ידועים מרחבי העולם באופטומטריה התנהגותית כמו קרוליין הורסט, פול האריס, רוב לואיס, גרג קיצ'נר וקרל הילייר, אשר תרמו לו בעיצוב הדרך להבנה של אופטומטריה התנהגותית, בשילוב רעיונות שנאספו משלל מקורות מגוונים. כיום, אין בישראל אדם העוסק במקצוע שעבר דרך  דומה, לפיכך גדליה מקווה להציע  תובנות חדשות לשוק הישראלי. גדליה מבצע בעצמו את כל הטיפולים ותמיד מחפש דרכים חדשות לשפר את יעילות תכניות הטיפול.

בשנת 2012, גדליה התבקש ע"י המדריך שלו פול אדלר לנהל הערכה אופטומטרית התנהגותית יום בשבוע בקליניקה העמוסה שלו, אשר היוותה הוכחה ניצחת לכבוד אשר רכש מאחר ונבחר בקפידה מתוך כל תלמידי האופטומטריה ההתנהגותית (פול היה מעורב בהכשרת כולם). שם, גדליה לא היה מוכרח לבצע את התרפיה בעצמו, כיוון שהיה שם מתלמד אשר ביצע בפועל את תכניות הטיפול. למרות זאת, זה הכריח את גדליה לארגן את מחשבותיו בנוגע למרכיבים המדויקים הנדרשים על מנת להבטיח תוצאה מוצלחת לטיפול.

אופטומטריה התנהגותית מלהיבה את גדליה כיוון שהיא מספקת הזדמנות לעזור למטופלים לגלות את הפוטנציאל שלהם. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בילדים, כאשר התערבות בזמן יכולה לשנות דרמטית את איכות חייהם בעתיד! תוצאות התרפיה באות לידי ביטוי הרבה מעבר חדר היעוץ, ומשפרות הרבה היבטים בחייהם. לראות אנשים צעירים משפרים את מיומנויותיהם ומעלים את ביטחונם העצמי בזמן יחסית קצר הוא דבר מספק במיוחד. 

bottom of page